Dňa 9.12.2023 sa konalo 2.kolo SP a Majstrovstvá Slovenska v Drytoolingu na lezeckej stene LA SKALA. Opäť sa tu zišli pretekári z Poľska, Česka a samozrejme domáceho Slovenska. Celkovo sa na štartovnej listine zaregistrovalo 17 mužov a 6 žien.

Kvalifikačné cesty sa liezli tri, z toho bola jedna na TR a ďalšie dve sa ťahali. Cesty boli postavené tak, aby si všetci dobre zaliezli… (smiech) V previse sa nepodarilo topovať nikomu, no čas bol nekompromisný tak bolo treba utekať.
Finálová cesta sa liezla na OS. Do finále postúpilo 6 žien a  8 mužov a ako už býva zvykom, tak cesty sa liezli na striedačku – muž a žena. Takto majú možnosť vidieť aj ostatných finalistov.
Najlepšie výkony podal Marek Radovský, ktorý sa stal majstrom Slovenska, 2. miesto obsadil Emil Fraštia a 3.miesto Marek Černý. Zo žien sa umiestnila na 1.mieste Rebeka Gabčíková, pre 2.miesto si doliezla Tereza Sukačová z CZE a 3.miesto obsadila Adriana Matulíková.
Ďakujem našim sponzorom: Alphasport Mammut, Petzl,Vertone, Camp Slnečné skaly, TPchyty, SHS James a Gilmonte
text: Vladimír Masný

V žilinskej LA SKALE sa v sobotu 9.12.2023 uskutoční 2. kolo Slovenského pohára v drytoolingu, ktoré bude súčasne aj Majstrovstvami SR v tejto disciplíne. Všetky informácie nájdete na priloženom plagáte.