Už aj na Slovensku máme podcast o slovenskom lezení a horolezectve! Viacerí ste možno zachytili informácie o projekte Martina Krasňanského, ktorý tento rok uzrel svetlo sveta. Podcast ZA SKALAMI prináša zaujímavé rozhovory s osobnosťami slovenskej lezeckej a horolezeckej scény a má za cieľ priblížiť lezeckej aj širokej verejnosti náš vertikálny svet.

Druhá je epizóda s Ondrejom Húserkom (časť prvá), ktorý patrí k absolútnej slovenskej horolezeckej špičke, s množstvom vylezených ciest od rodnej Skalky cez Tatry, Alpy až po Patagóniu a Himaláje.

Ondro je nielen dlhoročný reprezentant slovenského horolezeckého spolku James , no predovšetkým veľmi prijemný chalanisko, ktorý priam oplýva rytierskymi cnosťami.

Pevne verím, že vnímavý poslucháč niekde pomedzi riadkami tohto rozhovoru vycíti predovšetkým jeho pokoru, skromnosť, činorodosť a lásku k horám, ktorá sa odrazila na mnohých jeho lezeckých úspechoch. Keďže sme mali o čom rozprávať, rozhodol som sa rozdeliť tento diel na dve časti.

V tej dnešnej prvej si vypočujeme jeho začiatky, ako zvláda napríklad chlad, jeho prístup ku tradičnému lezeniu i preisťovaniu, spomenieme si na ďalšiu legendu Maroša Červienku a ich spoločné úspešné pôsobenie od pieskov, cez Tatry, Alpy až po Patagóniu.

Popredu sa ospravedlňujem za možno až príliš rozšafný rozhovor, kde je ma počuť asi viac ako by sa na formát podcastu patrilo. Cele nahrávanie sa nieslo v dlhoročnom priateľskom duchu pri fľaške vínka a v lezeckom žargóne sme ho dali celý na OS. Tak teda poďme na to a prajem príjemne počúvanie.

Podcast si môžete vypočuť vo viacerých podcastových aplikáciách – SpotifyApple Podcasts či Google Podcasty, odkazy na epizódu i na stiahnutie aplikácii nájdete aj pod týmto článkom. Všetky epizódy si môžete vypočuť aj bez stiahnutia aplikácie priamo v prehliadači cez váš počítať či smartfón. Podcast si môžete vypočuť napríklad aj cez platformu Anchor.fm či skpodcasty.sk, odkaz na tieto nájdete takisto aj nižšie.

ZA SKALAMI #02 – Ondrej Húserka časť 1.

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Anchor.fm