Už aj na Slovensku máme podcast o slovenskom lezení a horolezectve! Viacerí ste možno zachytili informácie o projekte Martina Krasňanského, ktorý tento rok uzrel svetlo sveta. Podcast ZA SKALAMI prináša zaujímavé rozhovory s osobnosťami slovenskej lezeckej a horolezeckej scény a má za cieľ priblížiť lezeckej aj širokej verejnosti náš vertikálny svet.

Tentokrát sa Martin rozprával s legendou tatranského lezenia Paľom Jackovičom. Je autorom nespočetného množstva prvovýstupov v Tatrách, ako aj tvorcom viacerých tatranských sprievodcov (napr. Malý Kežmarský či Slavkovský štít). Množstvo prvovýstupov absolvoval sám a jeho skúsenosti z tatranských stien vzbudzujú rešpekt aj úctu. O tom, ako prežiť a byť stále tu vysmiaty a spokojný, ale aj o technickom lezení, tvorbe ciest, tatranskej tradícii a mnohom ďalšom si môžete vypočuť v nasledujúcom rozhovore.

Prajem Vám príjemné počúvanie.

Podcast si môžete vypočuť vo viacerých podcastových aplikáciách – SpotifyApple Podcasts či Google Podcasty, odkazy na epizódu i na stiahnutie aplikácii nájdete aj pod týmto článkom. Všetky epizódy si môžete vypočuť aj bez stiahnutia aplikácie priamo v prehliadači cez váš počítať či smartfón. Podcast si môžete vypočuť napríklad aj cez platformu Anchor.fm či skpodcasty.sk, odkaz na tieto nájdete takisto aj nižšie.

ZA SKALAMI #04 – Pavol Jackovič

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Anchor.fm