Už je pomaly tradícia, že táto dvojka vyráža každoročne v tomto čase do Patagónie hrať lotériu s počasím o možnosť získania cenného skalpu v podobe hodnotného prelezu. Začiatok roka 2024 nie je výnimkou, tak vám prinášame prvé správy, ktoré nám Ondro dnes z Patagónie poslal:
“S Jožom Kirštoffym sa nám podarilo zopakovať super cestu Potter/Davis 7a, 70 stupňov, 500m na Aguja Poincenot. Cesta sa nám podarila preliezť štýlom onsight. Za zmienku stojí, že sme stáli na vrchole 44 hodín po príchode do El Chaltenu.
Harmonogram sa musel dáko natlačiť do kratučkého okna dobrého počasia: streda večer prílet, štvrtok nástup do bivaku Passo Superrior, piatok vrchol Poincenotu a zostup až nadol, do Campu Poincenot. Takmer celý masív Fitz Roya bol vyľadnený a mokrý, takže bolo treba starostlivo zvážiť do čoho sa pustíme. Jediné čo sme trocha neodhadli bol nástupový 70 stupňový kuloár, do ktorého sme si zbalili hliníkové mačky a len jeden lezecký cepín (Nomic) a jeden turistický cepín pre oboch (odporúčam neskúšať!!! “😃). Našťastie všetko dopadlo podľa plánov a o 18.00 sme boli na vrchole Poincenotu. S počasím to zatiaľ vyzerá dosť biedne, tak uvidíme, či sa niečo z ďalších plánov ešte zadarí.”