Ako to už býva zvykom, naše drytoolové zápolenie vyvrcholilo aj túto sezónu na obľúbenej akcií Foršting race v Lieskovanoch. Tento rok sa stavania ciest ujal Adam Pačnár spolu s Marekom Černým. Na malej stienke sa im podarilo vykúzliť 3X2 kvalifikačné cesty v kategórií profi (1. cesta sa liezla na lead, druhá hneď za ňou TR v jednom časovom limite) a takisto 3×2 cesty v kategórií hobby (v domácej reči kategória hobytov), ktorý liezli v štýle lead 1 cestu. Všetci pretekári sa mohli zapojiť aj do Súťaže o Duškov drúk- lezenie po drevenej kláde bez mačiek. Víťazom tejto tradičnej a fyzicky namáhavej disciplíny sa stal domáci rodák z Lieskovian Miro Mrovčák. Profi kategóriu mužov ovládol Emil Frašia, na druhom mieste za ním ďalší z domácich Fero Mrovčák a na treťom mieste sa umiestnil Peter Piroh. V ženách zvíťazila Rebeka Gabčíková, za ňou ostrieľaná Deniska Šulcová a tretia sa umiestnila Veronika Kuhejdová. V mužoch „hobbytoch“ si po víťazstvo vyliezol poliak Przemyslaw Stec, po ňom na 2. mieste Peter Piroh mladší, tretí skončil Mikolaj Falsky. Hobytky sa zúčastnili dve, v poradí Veronika Kováčová a Antónia Vieriková. Celkovo sa pretekov zúčastnilo 32 pretekárov zo Slovenska, Česka a Poľska, z toho 20 v kategórií profi a 12 v kategórií hobby. Všetkým pretekárom gratulujeme k ich výkonom!

K dobrým výkonom patria aj dobré oslavy. Afterky na Forštingu majú rokmi nastavený vysoký štandard, ktorý sa darí udržiavať určite aj vďaka veselej východniarskej mentalite. Kto si chcel zábavu naozaj užiť, mohol využiť možnosť prespávky v kultúrnom dome priamo nad krčmov, kde sa to riadne ozýva štrngajúcimi pohármi, gitarov a spevom. A aby sa neštrngalo nalačno, domáci nás zasýtili výborným gulášom a inými dobrotami. Čo dodať viac k tejto perfektnej akcií? Snáď len to, že ju máme všetci veľmi radi a ďakujeme, že sme mohli byť jej súčasťou!

Po výkonoch vo finále sa ustálili aj tabuľky celkového poradia slovenského pohára. V mužoch je poradie nasledovné: 1. Emil Fraštia, 2. Miro Mrovčák, 3. Marek Radovský. Prvé tri ženy skončili v poradí Gabčíková, Čechová, Matulíková. Poradie všetkých pretekárov si môžete prezrieť v priložených súboroch. V skratke by som zhodnotila túto sezónu ako veľmi slušnú, čo do počtu pretekov i účastníkov. Hojne zastúpené boli aj hobby kategórie. Pribudlo viacero nových tvárí, samozrejmosťou bola aj stála zahraničná účasť. Od tejto sezónny máme na Slovensku aj oficiálnu medzinárodnú rozhodkyňu na poli drytoolingu. Preteky v tomto športe majú u nás oproti iným krajinám skutočne pevnú tradíciu. V mene komunity by som rada poďakovala všetkým, čo sa nejakým spôsobom podieľali na organizácií pretekov, či inak prispeli svojou troškou k rozvoju tohto malého športu v našej maličkej krajine. Vďaka Vám u nás táto disciplína žije. Cepínom zdar!

KONEČNÉ PORADIE SP MUŽI

KONEČNÉ PORADIE SP ŽENY