V tomto článku prinášame krátke zhrnutie Slovenského pohára v roku 2023 a pohľad na jeho formu v roku 2024. V priebehu novembra prinesieme i hlbší pohľad do toho, čo všetko jeho organizácia a usporadúvanie prináša a obnáša a čo všetko Komisia športového lezenia plánuje na rok 2024 v oblasti pretekárskeho lezenia (účasť na medzinárodných pretekoch, sústredenia, kempy, podrobnosti okolo Slovenského pohára, atď.).

V prvom rade prinášame v priložených súboroch celkové poradie Slovenského pohára detí, mládeže a dospelých. Detské kategórie boli vyhodnocované zo všetkých troch disciplín, teda z LEAD, BOULDER aj SPEED. Mládežnícke a dospelé kategórie boli delené už podľa olympijského programu v Paríži, teda vyhodnocovala sa kombinácia BOULDER & LEAD a samostatne sa vyhodnotil SPEED. Vyhlásenie výsledkov všetkých týchto pohárov sa uskutoční najbližší víkend 11. a 12. novembra 2023 v žilinskej hale LA SKALA. A keďže tam príde viacero ocenených aj zo vzdialenejších oblastí Slovenska, pripravíme v dané dni aj sústredenia mládeže a dospelých (v sobotu) a detí (v nedeľu), v tomto prípade určené viac-menej pre ocenených.

Do sezóny 2024 pripravujeme významne viacej sústredení a kempov tak pre dospelých, mládežnícke kategórie, i deti. Podrobnejšie info prinesieme v sľubovanom následnom článku. V tomto momente je dôležité, že už máme pripravené Vykonávacie predpisy pre Preteky v športovom lezení SHS JAMES pre detské kategórie (nájdete ich tu). Od predchádzajúcich sa líšia len v niekoľkých drobnostiach, podstatnou zmenou je však to, že dopredu určujú vyhodnocovanie Slovenského pohára za rok 2024, kam sa budú započítavať preteky od 1.11.2023 do 31.10.2024. V posledných dvoch mesiacoch tohto roku by už mali prebiehať preteky tak, sťaby už bol rok 2024, teda deti a mládež štartujúca v roku 2024 vo vekovo vyššej kategórii by už mali štartovať tam. Pokiaľ však spoločne v niektorým organizátorom pretekov tento fakt neustriehneme, máme na to riešenie v podobe pridelenia polovičných bodov za tie, ktoré sa získali v nižšej kategórii.

S niektorými z čitateľov sa uvidíme najbližší víkend, poháre už čakajú na svojich majiteľov, tešíme sa na stretnutie s vami 😊.“

Konečné poradie SP detí

Konečné poradie SP mládeže

Konečné poradie SP dospelých